گزارش کارآموزی رشته مهندسی کامپیوتر سخت افزار

توضیح مختصر:

دانلود گزارش کارآموزی رشته مهندسی کامپیوتر سخت افزار، سخت افزار کامپیوتر؛ قسمتی از متن: مادر بورد یا برد اصلی کامپیوتر( Main Board , Mother Board): بردی است که کلیه بردهای کامپیوتر روی این نصب می شوند. بر روی آن محلهایی برای اتصال یا قرار گرفتن کارتهای مختلف‘ کابلهای مختلف و سی پی یو قرار دارد. ابعا

عنوان کامل: گزارش کارآموزی رشته مهندسی کامپیوتر سخت افزار

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

اطلاعات

  • فرمت فایل دانلودی: zip
  • فرمت فایل اصلی: doc
  • تعداد صفحه: 60
  • حجم: 554 کیلوبایت

عبارات و جملات کلیدی

دانلود گزارش کارآموزی, گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر, گزارش کارآموزی سخت افزار, دانلود کارآموزی مهندسی کامپیوتر, گزارش کارآموزی سخت افزار کامپیوتر, پروژه کارآموزی مونتاژ کامپیوتر, دانلود پروژه کارآموزی کامپیوتر, کارآموزی سخت افزار

قسمتی از متن:

مادر بورد یا برد اصلی کامپیوتر( Main Board , Mother Board): بردی است که کلیه بردهای کامپیوتر روی این نصب می شوند. بر روی آن محلهایی برای اتصال یا قرار گرفتن کارتهای مختلف‘ کابلهای مختلف و سی پی یو قرار دارد. ابعادی حدود 25*30 سانتی متر دارد. چند مدل رایج آن عبارتند از: GIGA، ATC 7010، Asus. جزء اصلی ترین بردها محسوب می گردد. نوع سی پی یو و ایرادهایش مستقیما روی نحوه کاردکرد سیستم تاثیر می گذارد و کوچکترین ایراد آن باعث عدم کارکرد کامپیوتر می گردد.

1- سوکت مخصوص CPU: که در مادر بردهای 486 و پنتیوم به صورت مربع بوده ولی در پنتیوم 2 به صورت کارتی می باشد. نوع سوراخهای سوکتهای 486 موازی بوده و در سوکتهای پنتیوم سوراخها به صورت اریب می باشد. هر دو دارای ضامنی جهت وصل کامل دارند.

2- اسلاتها( (SLOTیا شیارهای گسترشی: توانایی مادربرد را گسترش میدهند. اسلاتها به سه صورت می باشند: آیزا AISA))- پی سی آی(PCI) – ای جی پی (AGP)که به ترتیب سریعتر و جدیدتر می باشند. اسلاتها برای نصب انواع بردها یا کارتها روی مادربرد طراحی شده اند.

3- ماژولهای رم: که جهت نصب رم طراحی شده اند و انواع رم های 4 مگابایت- 16 مگابایت- 32 مگابایت- 64 مگابایت- 128 مگابایت و … در این ماژولهای مخصوص خود نصب می شوند که دارای ضامنی نیز می باشند.

4- باطری ساعت و تاریخ: این باطری جهت نگهداری ساعت و تاریخ سیستم در مواقعی که کامپیوتر خاموش می باشد گذاشته شده است که به صورت جعبه ای و سکه ای و خازنی قابل تعویض می باشد.

5- خروجی کی بورد: این خروجی که جهت نصب به صفحه کلید طراحی شده به دو صورت معمولی و PS2 می باشد.

6- خروجی های :ONBOARD بعضی از مادربردها بردها را به صورت روی برد دارند که خروجی این بردها روی مادر برد خواهند بود.

فهرست مطالب :

فصل اول

آشنایی با قطعات سخت افزاری

مادربورد

CPU

RAM

کارت گرافیک

کارت صدا

کارت فکس مودم

هارددیسک

فلاپی درایو

CD DRIVE

مانیتور

صفحه کلید و ماوس

اسمبل قطعات کامپیوتر

احتیاط ها

مطالعه کتابچه مادربورد

نصب CPU

نصب حافظه

محکم کردن مادربورد در داخل کیس

فصل دوم

مادر برد و مونتاژ رایانه.

کارت گرافیکی(ویدیویی)

نمایشگر (مانیتور)

منابع