دانلود گزارش کارآموزی مکانیک خمش و برش ورق

دسته: سایر

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 55 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 30

دانلود گزارش کارآموزی رشته مکانیک

خمش و برش ورق

پیشگفتار

مجموعه مطالب و اطلاعاتی که به صورت جزوه حاضر تقدیم علاقه مندان صنعت میگردد، با این دید گردآوری شده اند که روشنگر بخشی از معضلات و مفاهیم پیچیده این صنعت بوده و صنعتگران را در زمینه های مختلف این فن یاری دهند.جزوه به نحوی تنظیم و تدوین شده است که علاقه مندان تا حد ممکن بدون نیاز به منبع اطلاعاتی دیگری مطالب مورد نیاز خود را در لابلای صفحات آن بیابند. مفاهیم مطرح شده در فصول مختلف ؟؟ به قوانین محکم علمی و تجربیات آزمایشگاهی و صنعتی متعدد استوار بوده و صحت آنها با تولیدات کارخانجات بزرگ کشورهای صنعتی به ثبوت رسیده است.

کار صنعتی همواره متضمن طراحی و ساخت اجزایی است که باید وظایف ویژه ای را، تحت شرایط عملکرد بخصوص، ایفا نمایند.جدا از مساله یک قطعه خاص، ساخت آن همواره منوط به جنس قطعه مورد نظر خواهد بود. قطعات مورد نیاز ماشینهای مختلف، عمدتاً فلز هستند، و در نتیجه با توجه به روشهای تولید مربوطه ساخته می شوند.یکی از روشهای تولید قطعات فلزی، استفاده از طریقه براده برداری است که خود شاخه آی متفاوتی دارد و بدین لحاظ نیز باید مسایل مرتبط با هر شاخه بدقت مطمع نظر قرار گیرند.هدف از تولید انبوه، بهره وری بالاست تا هزینه تولید را کاهش دهد و قابلیت تعویض را برای تولید آسانتر فراهم نماید. برای بالا بردن نرخ تولید بایستی ابزار تولید مناسب دردست داشت و با استفاده از ادوات کنترل صحیح سرعت مراحل کنترل محصول را افزایش داد.

کلمات کلیدی:

برش ورق

خمش ورق

مقدمه

این بخش شامل کلیه موارد، اعم از طراحی، محاسبه، تابلوها و غیره در مورد برش ورق میباشد.تعریف: بریده شدن ورق، بین دو لبه برنده دستگاه برش را قیچی شدن گویند و آن بدین ترتیب است که ابتدا فشار از قسمت بالایی بر قطعه وارد شده و معادل آن نیروی فوقانی بیش از نیروی استحکام کششی شود. در این حالت قطعه کنده میشود. در برش ورقها، حد مجازی بازی برش برای سنبه و ماتریس نقش بسیار مهمی را دارد. اگر بازی برش کاملاً متناسب در نظر گرفته شود، عمل گسیختگی و برش به بهترین وجه ممکن انجام پذیرفته و سپس قطعه بریده شده از نوار فلزی، به پایین میافتد.

بازی برش: فاصله بین لبه های سنبه و ماتریس را بازی برش نامند که بر حسب ضخامت، سختی و دیگر خصوصیات ورق متفاوت است. در یک عمل برش مناسب و تمیز، سنبه در حدود ضخامت ورق را، در حالت فشردگی، که قبل از گسیختگی کامل صورت می پذیرد، از سطح ورق جدا میسازد. در این نوع برش دیواره قطعه کاملاً براق است.اگر بازی برش کمتر از مقدار معین باشد، عرض بیشتری از ضخامت ورق کنده خواهد شد. همچنین اگر بازی برش بیشتر از مقدار معین باشد، قسمتی از مرحله برش به کنش متمایل خواهد شد.

اگر بازی برش مناسب باشد، سطح زیر برش، هم در قطعه بوجود آمده و هم در ورق اصلی، زبر و خشن خواهد بود. در بازی برش مناسب، زاویه گسیختگی اجازه میدهد تا نوار در قسمت تحتانی بخوبی بریده شود. عرض نوار برش (قسمتی از ضخامت ورق که کنده میشود) نمایانگر سختی جنس ورق است. (و این در صورتی است که بازی برش و ضخامت ورق ثابت بمانند.). هر قدر عرض نوار برش بیشتر باشد، ماده نرم تر است. مواد سخت تر احتیاج به بازی برش بیشتر دارند و سختی آنان سبب میشود که سنبه دستگاه به داخل ورق کمتر نفوذ کند. موادی که در نقاط مختلف آنها، خصوصیات فیزیکی متفاوتی باشد، در هنگام برش دارای لبه های غیر هماهنگی خواهند بود.

قیمت فایل فقط 12,000 تومان برچسب ها :

 • دانلود گزارش کارآموزی مکانیک خمش و برش ورق
 • دانلود گزارش کارآموزی رشته مکانیک
 • خمش و برش ورق
 • دانلود گزارش کارآموزی مکانیک
 • دانلود کارآموزی مکانیک
 • دانلود گزارش کارآموزی
 • فروش گزارش کارآموزی
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • فروشگاه فایل