شرح کاملی از ساختار و چگونگی اداره…

توضیح مختصر:

شرح کاملی از ساختار و چگونگی اداره نظام آموزشی عالی هندوستان

عنوان کامل: شرح کاملی از ساختار و چگونگی اداره نظام آموزشی عالی هندوستان

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

اطلاعات

  • فرمت فایل دانلودی: docx
  • فرمت فایل اصلی: docx
  • تعداد صفحه: 50
  • حجم: 68 کیلوبایت

عبارات و جملات کلیدی

نظام آموزش عالی هندوستان

سیستم آموزش عالی هند از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار می باشد، به گونه ای که همواره و در هر شرایطی برای دانشجویان مقاطع مختلف امکان ادامه تحصیلات در گرایشات مختلف تحصیلی وجود دارد.گفتنی است که در این کشور هیچ دوره آموزشی دکتری پیوسته برخوردار نبوده و دانشجویان ملزم به گذراندن مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی پس از دیگری می باشند. سپس در مراحل نهایی آموزش به تحقیق و انجام پژوهش در مقطع دکتری پرداخته و نهایتا با تهیه پایان نامه و ارائه آن به استاد راهنما به دفاعیه می پردازند. در زمینه رشته های غیر پزشکی نیز دو گرایش وجود دارد؛یکی زیر مجموعه مهندسی و دیگری زیر مجموعه رشته ها و دوره های علوم می باشد. رشته های مهندسی طی دوره های آموزشی 4 ساله مقطع کارشناسی و دوره های2 ساله مقطع کارشناسی ارشد به علاقه مندان ارائه می گردد. این رشته ها در هندوستان به عنوان دوره های پیشرفته یا تخصصی نیز شناخته شده اند و لذا قوانین خاصی در زمینه صدور پذیرش این رشته ها برای دانشجویان خارجی وجود دارد و علاوه بر این شهریه این دوره ها برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست. رشته های علوم که همواره از اقبال بیشتری از سوی دانشجویان خارجی برخوردار بوده اند،از تنوع بسیار بالایی نیز برخوردار می باشند.رشته های علوم در مقطع کارشناسی 3 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد .

مقطع دکتری نیز شامل هیچ کلاس یا آزمون ورودی نشده و دانشجویان می توانند در هر یک از این رشته ها با خاتمه مقطع کارشناسی ارشد ضمن برقراری ارتباط با استاد راهنما و توافق بر سر محتوای پایان نامه به انجام پژوهش بپردازند.لازم به ذکر است که مدت این تحقیقات حد اقل 2 سال و حد اکثر 5 سال میباشد.به عبارت دیگر دانشجویان مجاز به ارائه پایان نامه زودتر از موعد مقرر ( 2 سال) نبوده و پس از 5 سال نیز تنها در صورت صلاحدید استاد راهنما مجاز به ادامه پژوهش ها می باشند .

ازجمله مهمترین رشته های علوم می توان به رشته های علوم پایه من جمله رشته های کامپیوتر، الکترونیک، ریاضیات،،فیزیک،شیمی،زیست شناسی و… اشاره نمود. از جمله مهمترین رشته های علوم انسانی نیز می توان به رشته های اقتصاد، مدیریت، روانشناسی، زبان های خارجی، جامعه شناسی، باستان شناسی و … اشاره نمود