دانلود گزارش کارآموزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران…

توضیح مختصر:

پروژه مالی حسابداری انبارهای فنی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما

عنوان کامل: دانلود گزارش کارآموزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

اطلاعات

  • فرمت فایل دانلودی: zip
  • فرمت فایل اصلی: word
  • تعداد صفحه: 65
  • حجم: 94 کیلوبایت

عبارات و جملات کلیدی

گزارش کارورزی فعالیت و حسابداری در شرکت هواپیمایی ایران هما, گزارش کارآموزی در شرکت هواپیمایی هما, پروژه در مورد حسابداری هواپیمایی, همه چیز در مورد انبار های شرکت هواپیمایی هما, خرید مقاله حسابداری انبارهای شرکت هواپیمایی هما, دانلود پروژه فعال

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است :

فهرست مطالب

مقدمه 1

درخواست اقلام انباری – اقلام تعمیری 2

مراحل تحویل و تحول قطعه تعمیری 6

عملیات انبار قطعات تعمیری در ارسال قطعه 8

عملیات واحد برنامه ریزی کارگاه ها 10

اقدامات انبار قطعات تعمیری در زمان دریافت قطعه تعمیر شده 11

بازگشت قطعات تعمیر نشده به انبار 12

اقدامات واحدها در رابطه با ارسال قطعات تعمیری به خارج 12

دریافت قطعه از تعمیر 16

اقدامات پس از تحویل قطعه به انبار 21

پیدایش قطعه مفقودی 22

نحوه درخواست اقلام مصرفی از انبار 24

نحوه تحویل اقلام مصرفی از انبار 25

سفارش اقلام انباری و خارج کردن اقلام مصرف شده از حسابهای دارائی هما 26

چگونگی تامین قطعات مورد نیاز قسمت مهندسی و تعمیرات که در انبار موجود نمی باشد 28

دستور العمل استفاده از فرم scrap memo 33

شرح فرم scrap 38

شرح نمودار گردش فرم scrap memo 41

اقدامات واحد قطعات تعمیری در رابطه با تعمیری کلی هواپیما 42

اشکالات در ارسال قطعات و اقدامات انبار تعمیری 43

خروج قطعه از انبار برای فروش و یا امانت 46

ارسال قطعات مصرفی برای تعمیر 48

فعالیت واحد امور ایستگاه ها 50

اقدامات واحد پیگیری قطعات تحت تعمیر 54

اقدامات واحد حسابداری انبارها 56

منابع و ماخذ 65

مقدمه

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران « هما » در پنجم اسفند ماه سال 1340 هجری شمسی به منظور حمل و نقل مسافر و بار و مرسولات پستی در داخل وخارج کشور و انجام امور مربوط به هواپیمایی بازرگانی تاسیس گردید . این شرکت دارای قانون تاسیس و اساسنامه مستقل است که شمول قانون بر آن مستلزم ذکر نام است.

سهام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران متعلق به دولت با نام و غیر قابل انتقال می باشد . در آخرین ساختار که در سالهای بعد از انقلاب اسلامی برای هما تصویب شد مجمع عمومی هما متشکل از وزیر راه و ترابری / وزیر اقتصاد ودارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه مشخص گردید که در راس مجمع عمومی وزیر راه و ترابری قرار دارد . در کلیه کشورهای جهان بهره برداری هوائی بازرگانی توسط موسسات حمل و نقل هوائی انجام می گیرد . شرکتهای هواپیمایی به منظور ایجاد هماهنگی های نزدیک با یکدیگر در سال 1919 میلادی انجمن یاتا را در شهر لاهه هلند تشکیل دادند . اعضاء ایکائو دولتها هستند . در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قسمتهای خرید / دریافت / انبار / از قسمتهای حیاتی شرکت محسوب می شوند که اینجانب در طرح ارائه شده اقدامات واحد حسابداری انبارهای فنی و فعالیت انبارهای فنی را شرح داده ام .

موضوع : درخواست اقلام انباری – اقلام تعمیری

الف – مقدمه

دسترسی سریع به قطعات فنی از جمله مهمترین نیازهای قسمت مهندسی و تعمیرات در آماده نگاهداشتن و تعمیر ناوگان « هما » می باشد برای انجام این مهم قسمت پشتیبانی کننده ( تدارکات ) با توجه به برنامه ریزی های قسمت مهندسی و تعمیرات اقدام به خرید و نگاهداری قطعات مورد نیاز می نماید .

عمر مفید قسمتی از این قطعات با درخواست از انبار و نصب بر روی قطعه بزرگتر و یا هواپیما آغاز و پس از باز شدن قطعه از روی قطعه مادر و یا هواپیما ( بعلت آسیب دیدگی و از کار افتادگی ) خاتمه می یابد . در هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران از این قطعات بعنوان قطعات مصرفی یاد شده و پس از صدور از انبار ارزش متوسط قطعه خارج شده از ارزش دارائیهای انبار کسر و به حساب هزینه تعمیرات منظور می گردد.

قطعات مصرفی از نقطه نظر سیستم پشتیبانی « هما » دارای شماره سریال خاص برای هر قطعه نمی باشند و اگر چه کمپانی سازنده اقدام به ثبت شماره سریال بر روی هر قطعه نماید ، این شماره سریال ملاک شناسائی و وجه افتراق بین قطعات نظیر نمی باشد . عامل شناسائی این قطعات در هنگام سفارش خرید شماره فنی کارخانه سازنده هواپیما و یا شماره های فنی ارائه شده از سوی سازندگان اصلی قطعات و یا تولید کنندگانی که مجوز ساخت قطعه را از سازندگان اصلی دریافت نموده اند می باشد در سیستم پشتیبانی « هما » ملاک شناسائی قطعات مصرفی شماره فنی قطعه بهمراه شماره فنی داخلی ** می باشد و کارتهای کنترل موجودی در مقابل شماره های فنی داخلی کلیه شماره های فنی قطعات جایگزین را که در انبارهای « هما » وجود دارند معرفی می نماید .

این فایل شامل : صفحه نخست ، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد و با فرمت

( word ) در اختیار شما قرار می گیرد.

(فایل قابل ویرایش است )

تعداد صفحات : 65