مقاله درباره فرمت فایلهای گرافیکی

توضیح مختصر:

اولین ومهمترین نکته که د رساخت تصاویر جهت استفاده در WEB باید مورد توجه قرار گیرد فرمت و قالب بندی آنهاست دو فرمت فایل استاندارد تصویر که در WEB استفاده می شوند :

عنوان کامل: مقاله درباره فرمت فایلهای گرافیکی

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

اطلاعات

  • فرمت فایل دانلودی: doc
  • فرمت فایل اصلی: WORD
  • تعداد صفحه: 14
  • حجم: 56 کیلوبایت

عبارات و جملات کلیدی

فرمت فایلهای گرافیکی, تحقیق فرمت فایلهای گرافیکی, فرمت فایلهای گرافیکی چیست, پروژه فرمت فایلهای گرافیکی

مقدمه :

امروزه با گسترش روزافزون اینترنت و همه گیر شدن آن مسأله طراحی صفحات وب بسیار مورد توجه قرار گرفته است . برای طراحی یک سایت خوب باید نکات فنی بسیاری را مورد توجه قرار دهیم . یکی از نکات خیلی مهم و ضروری در طراحی یک سایت استفاده درست و بجا از فایلهای گرافیکی است.

بکارگیری تصاویر و فایلهای گرافیکی مناسب و زیبا جلوه بسیار زیبایی به سایت داده و باعث می شود افراد بیشتری از سایت دیدن کند ولی اگر همین فایلهای گرافیکی با فرمت مناسب ذخیره نشوند ممکن است از کیفیت مناسبی در هنگام download شدن برخوردار نباشند .

بنا به این مهم تصمیم گرفتیم به بررسی سه فرمت بسیار مهم و پرکاربرد در زمینه طراحی صفحات وب بپردازیم .

امید است ، این قدم کوچک مورد قبول و استفاده خوانندگان گرامی قرار گیرد.

چکیده

اولین ومهمترین نکته که د رساخت تصاویر جهت استفاده در WEB باید مورد توجه قرار گیرد فرمت و قالب بندی آنهاست دو فرمت فایل استاندارد تصویر که در WEB استفاده می شوند :

فرمت GIF ( GRAPHICS . INTERCHANGE FORMAT) و فرمت JPEG

( JOINT PHOTOGRAPHIC EXPERTS GROUP ) می باشد علاوه بر این دو قالب قالب سو می نیز به نام PNG ( PORTABLE NETWORK GRAPHICS ) وجود دارد.

فرمت JPEG

استانداردی از ISO/IIU که با استفاده از تبدیل گسسته کسینوسی به صورت فشرده برای ذخیره تصاویر بکار می رود این فرمت جهت ارسال تصاویر تمام رنگی استفاده میشود چرا که در این فرمت می توانید 16 میلیون رنگ مختلف را نمایش دهید .

فرمت GIF

تعدادرنگهای موجود در این فرمت 256 رنگ می باشد از این فرمت شما می توانید جهت ساخت تصاویر متحرک استفاده کنید

فرمت PNG : در دو حالت PNG-8 و PNG-24 بکار گرفته می شود .

PNG-8 بیشتر برای تصاویری که دارای نواحی یکدست رنگ می باشند استفاده می شوند این فرمت خیلی خوب جزئیاتی مانند نقشهای ترسیم شده ، آرمها یا طرح هایی که حاوی متن می باشند را حفظ می نمایند .

PNG-24 از 24 بیت رنگ استفاده می کند و بیشتر برای تصاویری که تغییرات شدت رنگ در آنها تدریجی است استفاده می گردد شفافیت چند سطحی توسط این فرمت پشتیبانی می گردد .

اصلاحات کلیدی

از لحاظ کلی فشرده سازی داده ها به عملیات کوچک کردن اندازه اطلاعات گفته

می شود طوری که داده ها فضای کمتری رااشغال کنند و نقل وانتقال آنها در زمان کمتری انجام گیرد.

دونوع فشرده سازی تصویر داریم : بی اتلاف (LOSSLESS) و با اتلاف ( LOSSY)

در فشرده سازی بی اتلاف اندازه فایل کوچک می شود اما هیچ داده ای در این عملیات از دست نمی رود وقتی شما فایل فشرده را باز می کنید تصویر همان کیفیت قبل از فشردگی را دارد .

فشرده سازی با اتلاف اندازه فایل بسیار کوچکتری را بدست می دهد زیرا اطلاعات زائد را دور می ریزد و وقتی تصویر فشرده شده را باز می کنید اطلاعات دور ریخته شده از نو بازسازی می شود.