تحقیق معرفی نرم افزار فتوشاپ

توضیح مختصر:

دانلود تحقیق معرفی نرم افزار فتوشاپدر قالب doc،ودر 12صفحه قابل ویرایش،شامل:ادوبی فتوشاپ (Photoshop، به معنی فروشگاه عکس) یک پردازشگر گرافیکی است که توسط شرکت Adobe توسعه یافته و برای ساختن یا تغییر دادن عکس ها بکار می رود. فتوشاپ برای سیستم عامل…

عنوان کامل: تحقیق معرفی نرم افزار فتوشاپ

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

اطلاعات

  • فرمت فایل دانلودی: doc
  • فرمت فایل اصلی: DOC
  • تعداد صفحه: 12
  • حجم: 458 کیلوبایت

عبارات و جملات کلیدی

تحقیق معرفی نرم افزار فتوشاپ, مقاله معرفی نرم افزار فتوشاپ, نرم افزار, فتوشاپ, سیستم, کامپیوتر, آفیس

دانلود تحقیق معرفی نرم افزار فتوشاپ

در قالب doc،ودر 12صفحه قابل ویرایش،شامل:

ادوبی فتوشاپ (Photoshop، به معنی فروشگاه عکس) یک پردازشگر گرافیکی است که توسط شرکت Adobe توسعه یافته و برای ساختن یا تغییر دادن عکس ها بکار می رود. فتوشاپ برای سیستم عامل ویندوز و مکینتاش قابل استفاده است. هم چنین نسخه های مختلفی این نرم افزار تا نسخهٔ دهم، در سیستم عامل لینوکس نیز با کمک ابزارهای واسطه (مانند Cross Over) قابل استفاده است. آخرین نسخهٔ رسمی این نرم افزار نسخهٔ دهم آن است که با اسم Adobe Photoshop CS3 شناخته می شود. (CS مخفف عبارت Creative Suite است و به معنای برنامهٔ خلاق است) در نسخه های قبلی، این نرم افزار همراه با نرم افزار دیگری به نام Adobe Imageready نصب می شود که یک نرم افزار تولید و ویرایش تصاویر متحرک است.اگرچه در ابتدا فتوشاپ برای ویرایش عکس ها جهت چاپ روی کاغذ طراحی شده بود، اما به خاطر تنوع ابزارهایی که در اختیار کاربر می گذارد، از فتوشاپ به طور فزاینده ای برای تولید و ویرایش عکس ها در فرمت های دیجیتال (به خصوص برای استفاده در وب) استفاده می شود. فتوشاپ همچنین با دیگر نرم افزارهای شرکت ادوبی برای ویرایش و ساخت انیمیشن و لوح های فشرده ارتباط قوی دارد. فایل ها در فرمت اختصاصی فتوشاپ PSD می توانند به نرم افزارهای دیگر از قبیل Adobe Image Ready، Adobe Illustrator، Adobe Premiere، Adobe After Effects و Adobe Encore DVD صادر شوند و بالعکس، از آنها به فتوشاپ وارد شوند. برای مثال، فتوشاپ CS (نسخه ۹) از ساخت منو و دکمه هایی برای DVD حمایت می کند (که بعداً در نرم افزار Adobe Encore DVD مورد استفاده قرار می گیرند).از دید گرافیکی نرم افزار فتوشاپ توانایی کار با چندین نمونه رنگی را دارد، که عبارت اند از نمونه های رنگی RGB ،LAB ،CMYK، سیاه سفید و غیره. فتوشاپ قادر به خواندن و نوشتن پرونده های تصویری در قالب هایی از قبیل GIF ،JPEG ،PNG و غیره است. هم چنین فرمت اختصاصی این نرم افزار PSD نام دارد (مخفف Photoshop Document).شهرت فتوشاپ به این دلیل است که فرمت PSD به صورت گسترده استفاده می شود و تا حدی توسط نرم افزارهای رقیب حمایت می شود. [نیاز به ذکر منبع] فرمت PSB نسخه جدیدتری از فرمت قبلی است که برای فایل هایی با اندازه بیشتر از ۲ گیگابایت طراحی شده است. در حال حاضر آخرین نسخه این نرم افزار Adobe Photoshop 10 می باشد که به اسم تجاری Adobe Photoshop cs3 مشهور است، البته اخیرا این شرکت نسخه آزمایشی Photoshop cs4 نیز انتشار داده است.

فتوشاپ – Photoshop، یک پردازشگر گرافیکی است که توسط شرکت Adobe توسعه یافته و برای ساختن یا تغییر دادن عکس ها بکار می رود.

اگرچه در ابتدا فتوشاپ برای ویرایش عکس ها جهت چاپ روی کاغذ طراحی شده بود، اما به خاطر تنوع ابزارهایی که در اختیار کاربر می گذارد، از فتوشاپ به طور فزاینده ای برای تولید و ویرایش عکس ها در فرمت های دیجیتال (به خصوص برای استفاده در وب) استفاده می شود. فتوشاپ همچنین با دیگر نرم افزارهای شرکت Adobe برای ویرایش و ساخت انیمیشن و لوح های فشرده ارتباط قوی دارد. فایل ها در فرمت اختصاصی فتوشاپ PSD می توانند به نرم افزارهای دیگر از قبیل Adobe Image Ready، Adobe Illustrator، Adobe Premiere، Adobe After Effects و Adobe Encore DVD صادر شوند و بالعکس، از آنها به فتوشاپ وارد شوند.

Adobe photoshop CS4

از دید گرافیکی نرم افزار فتوشاپ توانایی کار با چندین نمونه رنگی را دارد، که عبارت اند از نمونه های رنگی RGB ،LAB ،CMYK، سیاه سفید و غیره. فتوشاپ قادر به خواندن و نوشتن پرونده های تصویری در قالب هایی از قبیل GIF ،JPEG ،PNG و غیره است. هم چنین فرمت اختصاصی این نرم افزار PSD نام دارد (مخفف Photoshop Document).

شهرت فتوشاپ به این دلیل است که فرمت PSD به صورت گسترده استفاده می شود و تا حدی توسط نرم افزار های رقیب حمایت می شود. فرمت PSB نسخه جدیدتری از فرمت قبلی است که برای فایل هایی با اندازه بیشتر از ۲ گیگابایت طراحی شده است.