تحقیق جو سازمانی در مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیرانتفاعی

دسته بندی: مدیریت» مدیریت سازمانی

دانلود تحقیق در مورد جو سازمانی در مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیرانتفاعی، در قالب word و در 119 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: بیان مسأله: در دنیای امروز، مؤسسات آموزش عالی به عنوان مراکزی برای پاسداری از دانش موجود و محیطی برای

فرمت فایل دانلودی:. zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 119

حجم فایل: 171 کیلوبایت

  • شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان مشهد
  • نقشه محدوده سیاسی شهرستان مشهد
  • نقشه مرز شهرستان مشهد
  • شیپ فایل محدوده سیاسی مشهد
  • نقشه محدوده سیاسی مشهد
  • دانلد شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان مشهد
  • شیپ فایل مرز شهرستان مشهد

دانلود ت حقیق در مورد جو سازمانی در مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیرانتفاعی،

در قالب word و در 119 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

بیان مسأله:

در دنیای امروز، مؤسسات آموزش عالی به عنوان مراکزی برای پاسداری از دانش موجود و محیطی برای فعالیت های پژوهشی در نظر گرفته می شوند. از طریق این مؤسسات است که حقایق جدیدی که راهگشای حل مسائل انسان ها و جوامع بشری باشند، کشف می شود. از این رو تکلیف برقرارکردن الگوی سازمانی و چگونگی اداره کردن چنین مؤسساتی روشن است. در این میان، متغیرهایی نظیر فرهنگ سازمانی، جو سازمانی، الگوهای تصمیم گیری و مشارکت کارکنان در امور سازمان نقشی انکار ناپذیر را در پیشبرد اهداف سازمان دارا هستند.

تسلیمی (1384) در این خصوص اشاره می نماید که در عصر اطلاعات، مدیریت اثربخش و موفقیت آمیز سازمانها به توانمندی گردانندگان آنها در حل مسائل ساختار نیافته، شکار فرصتها، استفاده مدبرانه ازشایستگی های سازمان و کسب برتری رقابتی از طریق تصمیم گیری و اتخاذ تصمیمات صحیح بستگی دارد. کیفیت تصمیمات با تلفیق دانش، تخصص، مهارت و رویکرد افراد متعدد درگیر در فرآیند تصمیم گیری و هم افزایی حاصل از آن بهبود می یابد.

تأثیر تصمیمات مشارکتی بر کارکرد سازمان ها تصمیم گیرندگان را مجاب نموده که نگاه ویژه ای به مشارکت کارکنان در تصمیم گیری های سازمانی داشته باشند. از این روست که پرستون و پست معتقدند که: انقلاب اول در علم مدیریت، انقلاب استبداد مدیران بود و انقلاب دوم، انقلاب جدایی مالکیت از مدیریت و انقلاب سوم که مهم ترین انقلاب در مدیریت است، انقلاب مشارکت در تصمیم گیری ها است (طولابی، 1381، 59).

مشارکت کارکنان در تصمیم گیری های سازمانی نه تنها در میزان رضایت، تغییرنگرش، روحیه کارکنان تاثیر بسزایی دارد، بلکه در اثربخشی، کارایی و موفقیت سازمان موثر می باشد. مشارکت کارکنان در تصمیم گیری ها در مؤسسات آموزش عالی می تواند تاثیر شگرفی در کارکرد این موسسات که خود نقش سازنده منابع انسانی آینده جامعه را بر عهده دارد، داشته باشد…