تحقیق کامپوزیت ها و کاربرد آنها

دسته: پژوهش

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 26 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 23

تحقیق کامپوزیت ها و کاربرد آنها

فهرست:

عنوان صفحه
کامپوزیت چیست؟ 2
کامپوزیت ها یا چندسازه های مصنوعی 3
برتری ها و کاستی های نانو کامپوزیت ها 5
پلیمرها 11
شیمی رزین ها 15
منابع 18

چکیده ای از بخشهایی از مقاله:

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت ماده ای است که از چند ماده متمایز ساخته شده است (البته از لحاظ ماکروسکوپیک نه میکروسکوپیک) یکی از کامپوزیت های آشنا بتون است که از سیمان و ماسه ساخته می شود.بسیاری از مواد می توانند در گروه کامپوزیت ها قرار گیرند اما در این جا کمی در مورد کامپوزیت هایی از نوع فیبر های استحکامی پلیمری می نویسیم.

کامپوزیت های پلیمری پلاستیک هایی هستند که درون آن ها رشته ها و ذرات قرار داده شده اند.که این نوع پلاستیک به عنوان یک ماتریس است که فیبرها و ذرات برای بخشیدن استحکام به آن درون آن پراکنده شده اند.

مقدمه

از اولین کامپوزیت ها یا همان چندسازه های ساخت بشر می توان به کاه گل اشاره کرد. قایق هایی که سرخ پوست ها با قیر و بامبو می ساختند و تنورهایی که از گل ، پودر شیشه و پشم بز ساخته می شدند و در نواحی مختلف کشورمان یافت شده است، از کامپوزیت های نخستین هستند. بسیاری از نیازهای صنعتی صنایعی مانند صنایع فضایی ، راکتورسازی ، الکترونیکی و غیره نمی تواند با استفاده از مواد معمولی شناخته شده ، برآورده شود. اما قسمتی از آن نیازها ، می تواند با استفاده از چندسازه ها یا کامپوزیت ها برآورده گردد. چندسازه ها به موادی گفته می شود که از مخلوطی از دو یا چند عنصر ساخته شده باشند.

عبارات کلیدی

  • تحقیق کامپوزیت ها و کاربرد آنها
  • تحقیق کامپوزیت ها و کاربرد آنها
  • تحقیق کامپوزیت ها و انواع آن