کارآموزی تحقیق درباره پرس

دسته: گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 34 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 18

کارآموزی تحقیق درباره پرس

قسمتی از متن:

هدف از پرسکاری:

هدف از پرسکاری تولید قطعات هم شکل و هم نوع و با اندازه های یکسان و ارزان قیمت در تیراژ بالا و در زمان کوتاه می باشد.

امروزه صنعت پرس بسیار پیشرفت کرده است و کارخانجات مختلف و بزرگ بسیاری از زمینه ساخت و تولید این دستگاه و استفاده از آنها برای تولید فعالیت دارند.

امروزه در تولید قطعات خودرو پرس حرف اول را می زند به نحوی که می توان بدون اقرار گفت که در حدود 60 درصد تولیدات بوسیله پرس انجام می شود بدنه خودرو- دربهای خودرو- قالپاقها، قطعاتی در موتور خودرو و …

گاه پرسهای تولیدی آنقدر قدرت بالایی هستند که اگر زیر آنها دارای فندانسیون بندی مناسب نباشد با لرزشهایی نظیر زلزله روبرو خواهند شد.

پرسها با توجه به تولید به دو دسته تقسیم می شوند یکی نیاز کلی بازار و دیگری سفارشی که شرکت خاصی می دهد.

شرکت هایی که مشغول ساخت دستگاه های پرس هستند این اصل را که خیلی مهم می باشد در نظر می گیرند که در پرس باید رعایت شود و آن اینکه هر چه میزان ایمنی پرس بالاتر باشد میزان تلفات نیروی انسانی کمتر می شود که این عمل با نصب سنسورها (چشمها) در جلوی دستگاه می باشد که با قرار داشتن دست در داخل پرس دستگاه به هیچ وجه استارت نمی خورد ولی با خارج کردن دست شروع به کار می کند البته این موضوع، که رعایت نکات ایمنی و جان یک انسان به چه میزان مهم می باشد در کشور ما متاسفانه رعایت نمی شود به نحوی که با خرید دستگاه اولین کاری که می شود سنسورها و دولتی تایرها را از کار انداخته می شود تا میزان تولید در زمان کمتر بالاتر برود بدون توجه به جان نیروی انسانی را که حرف اول تولید را می زند.

انواع پرس

برای انجام انواع عملیات کار سرد که در این فصل بررسی شدند، پرس های متنوعی ساخته شده اند. از نقطه نظر انتخاب پرس برای یک منظور خاص، نکات اساسی که باید مورد بررسی قرار گیرد، ظرفیت پرس (نوع نیرو دادن دستی، هیدرولیکی یا مکانیکی)، تعداد مکانیزم های نیرو دهنده و نحوه ی انتقال نیرو به قسمت متحرک (نوع محرک) است. در جدول 19-2 انواع مختلف پرس های مورد استفاده فهرست شده اند.

جدول 19-2 طبقه بندی مکانیزم های حرکت پرس های تجارتی

پایی مکانیکی هیدرولیکی
ضربه ای میل لنگی

تک بازویی

دوبازویی

خارج از مرکز

بادامکی

اتصال زانویی

مفصل زانویی

پیچی

چرخ دنده ای

یک پیستونه

چند پیستونه

پرس های دستی مانند پرس پایی که غالباً پرس ضربه ای نامیده می شود، فقط برای کارهای سبک مانند بریدن ورق های کوچک به کار می روند. سرعت و کنترل موقعیت قسمت متحرک شان زیادتر است. اما، پس از ساخته شدن، انعطاف پذیری پرس مکانیکی محدود می شود زیرا طول حرکت در طراحی تعیین شده است. نیروی قابل استفاده معمولاً تابع موقعیت است، بنابراین پرس های مکانیکی برای مواردی به کار می روند که نزدیک انتهای حرکت خود به حداکثر نیرو نیاز دارند مانند بریدن شکل دادن و کشیدن کم عمق (تا حدود 10 سانتی متر) و عملیات قالب های مرحله ای و انتقالی. ظرفیت متعارف این پرس ها تا 9000 تن هم می رسد.

عبارات کلیدی

  • کارآموزی تحقیق درباره پرس
  • کارآموزی تحقیق درباره پرس
  • تحقیق درباره پرس
  • پروژه تحقیق درباره پرس
  • پایان نامه تحقیق درباره پرس
  • بررسی تحقیق درباره پرس