گزارش کارآموزی آب و فاضلاب

دسته: گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 30651 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 24

گزارش کارآموزی آب و فاضلاب-مخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه :

شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان از شرکتهای دولتی وابسته به وزارت نیرو می باشد . که در خصوص تامین وتوزیع آب شرب سالم فعالیت می کند .

بخشی از فعالیت های این شرکت شامل خط لوله وتصفیه خانه ، خط انتقال ، حفر چاه های آب ، حفاری چاه های عمیق ، و حفاظت و نگهداری مخازن و .. می باشد .

کارفرمای پروژه مخزن 14000 متر مکعبی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان و دستگاه نظارت ، شرکت مهندسی پارس کنسولت می باشد و پیمانکار پروژه شرکت ساختمانی فولاد خمش .

نکاتی در مورد اصول طراحی مخازن آب شرب و انواع مخازن :

به طور کلی دو علت عمده برای وجود مخزن تامین فشار در شبکه توزیع آب شرب و جبران نوسانات ساعتی مصرف آب می باشد .

انواع مخازن از نظر نوع مصالح مصرفی به دو دسته مصالح فلزی و مصالح بتنی تقسیم می شوند . معمولا مخازن با حجم کمتر از 200 مترمکعب که به صورت مخازن هوایی ساخته می شوند فلزی هستند و مخازن زمینی عمدتا بتنی هستند .

از نظر محل استقرار مخازن به دو دسته هوایی وزمینی تقسیم بندی می شوند .

از نظر شکل هندسی مخازن به دو دسته مکعب مستطیل و استوانه ای شکل تقسیم بندی می شوند . که نوع نخست برای مخازن آب شرب ، استخرهای شنا ، حوضهای پیش ته نشینی در تصفیه خانه آب و نوع دوم برای مخازن ته نشینی اولیه و ثانویه در تصفیه خانه های فاضلاب و مخازن ذخیره نفت استفاده می شود.

از نظر پوشش سقف مخازن به دو دسته مسقف و غیرمسقف تقسیم می شود که نوع نخست برای مخازن اب شرب ، مخازن نفت و نوع غیر مسقف برای استخرهای شنا ، مخازن تصفیه خانه های آب و فاضلاب و مخازن پرورش ماهی و کشاورزی استفاده می شود .

از نظر سازه ای مخازن به سه دسته سیستم سقف دال تخت با کتیبه های قارچی شکل ، سیستم های تیردال و سیستم سقف تیرچه بلوک تقسیم بندی می شوندکه سیستم سازه ای استفاده شده در پروژه مخزن استرابادی ، سیستم سقف دال تخت با کتیبه های قارچی شکل استفاده شده است .

سیستم اتصال سقف به دیوار برای مخازن مسقف ، اتصال آزاد ( مفصل) و اتصال گیردار (صلب) می باشد. که نمونه استفاده شده در پروژه مخزن استرابادی سیستم اتصال آزاد ( مفصل ) می باشد .

به طور کل در بحث بارگزاری بارهای وارده به مخازن به چند دسته تقسیم بندی می شوند که شامل بارهای مرده مثل بارکف ، دیواره ها ، سقف ، ستونها و غیره که جز اجزای دائمی سازه هستند و بارهای زنده که شامل بار وزن آب که به کف وارد می شود و بار برف و بار وسایل نقلیه . بار ناشی از فشار استاتیکی مایع داخل مخزن ، بار ناشی از فشار استاتیکی خاک به دیواره ها ، بار ناشی از نیروی برکنش یا up lift ، نیروهای ناشی از تغییر درجه حرارت و نیروهای ناشی از وقوع زلزله که برای بدست آوردن نیروهای ناشی از وقوع زلزله سه روش وجود دارد که شامل روش تحلیل استاتیکی معادل ، روش شبه دینامیکی یا تحلیل طیفی و روش دینامیکی یا تاریخچه زمانی می باشد .

عبارات کلیدی

  • گزارش کارآموزی آب و فاضلاب-مخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • گزارش کاراموزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • کاراموزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • کارورزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • دانلود گزارش کارآموزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • آب و فاضلاب
  • مخزن آب 14000 متر مکعبی
  • نیمه مدفون