گزارش کارآموزی نساجی کارخانه مخمل ریس بازیابان

توضیح مختصر:

دانلود گزارش کارآموزی رشته نساجی در کارخانه مخمل ریس بازیابان ریسندگی و بافندگی: پارچه متراژ گذاری و وزن می شود و بسته به سفارش مشتری ، تحت عملیات شستشو و پخت و آهار گیری و بعد رنگرزی قرار می گیرد . حال اگر پارچه پنبه ای بود از رنگ های مستقیم و خمی و گوگردی استفاده می کنیم . رنگرزی به صورت عرض باز

عنوان کامل: گزارش کارآموزی نساجی کارخانه مخمل ریس بازیابان

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

اطلاعات

  • فرمت فایل دانلودی: zip
  • فرمت فایل اصلی: doc
  • تعداد صفحه: 48
  • حجم: 887 کیلوبایت

عبارات و جملات کلیدی

دانلود گزارش کارآموزی کارخانه نساجی, گزارش کارآموزی نساجی, دانلود کارآموزی نساجی, پروژه کارآموزی نساجی, دانلود پروژه کارآموزی, کارآموزی در کارخانه مخمل ریس بازیابان, کارآموزی مخمل ریس بازیا

بخشی از متن:

پارچه متراژ گذاری و وزن می شود و بسته به سفارش مشتری ، تحت عملیات شستشو و پخت و آهار گیری و بعد رنگرزی قرار می گیرد . حال اگر پارچه پنبه ای بود از رنگ های مستقیم و خمی و گوگردی استفاده می کنیم . رنگرزی به صورت عرض باز با ژیگر انجام می شود و سپس تثبیت و در نهایت صابونی می کنیم ، و حال ا گر پارچه پلی استر باشد با توجه به وجود دستگاه ترموزول موجود در کارخانه از آن استفاده می شود.

اما چون پارچه پلی استر بافتی فشرده دارد و رنگرزی با درجه حرارت های بالا و… مورد استفاده قرار می گیرد . بنابراین باید قاعدتاً ازدستگاه ترموزل استفاده شود . بنابراین اگر پارچه 100 درصد پلی استر رنگ می شود و عملیات شستشو انجام می شود و سپس جزء پنبه رنگرزی می شود و سپس با خشک کن موجود درکارخانه که از نوع سیلندری می باشد خشک شده و درنهایت پارچه را تثبیت ابعادی می نماییم ( به پارچه به سفارش مشتری عرض می دهیم ) توسط استنتر که دستگاه استنتر علاوه بر تثبیت ابعادی عملیات آهار زنی پارچه و اضافه کردن نرم کن به پارچه را هم انجام داده و در پایان پارچه رول و بسته بندی شده و وارد بازارمی شود.

فهرست مطالب:

تاریخچه کارخانه

تاسیسات بخار

پرزسوزی

خشک کن غلتکی

استنتر

پروسه نساجی

شستشو

پخت در ژیگر

پدیده زردی

سفیدگری با اب اکسیژنه

سفیدگری در ژیگر

رنگزای مستقیم

رنگزای راکتیو

نسبت مایع و نمک

ابکشی و رنگزای گوگردی

رنگرزی با ژیگر

ماشین رنگرزی بوبین نخ

تاسیسات بخار و چیدمان

نسخه شستشو و پخت

نسخه رنگرزی گوگردی

نسخه رنگرزی رنگ راکتیو و مستقیم

این گزارش دارای تصویر میباشد

این فایل شامل: صفحه نخست، فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت (word) در اختیار شما قرار می گیرد. (فایل قابل ویرایش است)

تعداد صفحات : 48